Żaluzje drewniane – wady i zalety

Home »  Żaluzje drewniane – wady i zalety

Każde dostępne osłony okienne, niezależnie czy to rolety materiałowe, aluminiowe czy drewniane mają swoje wady i zalety. Dla tych którzy zastanawiają się nad kupnem żaluzji drewnianych chcemy przybliżyć jak najwięcej ważnych i praktycznych informacji dotyczących tych osłon.

Żaluzje drewniane na pewno wpiszą się w gusta osób które cenią sobie naturalne piękno i klasyczny styl wnętrz. Charakteryzują się wyjątkowym i subtelnym akcentem, tworząc harmonijną atmosferę w pomieszczeniu. Doskonale komponują się z meblami, wprowadzając ciepły i przytulny klimat. Pasują do każdego typu wnętrz, szczególnie w salonach czy sypialniach.

Naturalne drewno jest trwałe i odporne na blaknięcie czy deformację, które może nastąpić pod wpływem nadmiernego ciepła lub kontaktu z wodą. W porównaniu do rolet materiałowych nie ulegają mechanicznym uszkodzeniom.

Co kryje się za pięknym i niepowtarzalnym wyglądem ? .. Cena. W porównaniu do tradycyjnych osłon okiennych cena jest dwa razy większa ! Jednak z drugiej strony ich trwałość, oraz gwarancja mocnego i solidnego materiału jest wydatkiem pewnym, i na bardzo długie lata. Za żaluzje o małych standardowych wymiarach cena jest dość kusząca, jednak im większe okno tym bardziej musimy się liczyć z drogą inwestycją. Kolejną z wad w żaluzjach drewnianych można uznać to że wymagają one od nas większej pielęgnacji. Z racji tego, że są to powierzchnie drewniane częściej osiada na nich kurz. Na ich podatność na zabrudzenia mają też wpływ ułożone poziomo lamelki, które co jakiś czas musimy się troszczyć. Montowane mogą być wewnątrz wnęki okiennej, poza wnęką okienną – do ściany lub sufitu lub na listwie przyszybowej (za pomocą wkrętów).

Żaluzje drewniane mają swoich zwolenników i przeciwników. Z biegiem czasu dalej cieszą się dużą popularnością i funkcjonalnością. Dobrze spełniają swoją funkcję przeciwsłoneczną i regulują dopływ przepływającego światła do wewnątrz. Występują w różnych szerokościach i wariantach kolorystycznych, które możemy dopasować do każdego pomieszczenia.

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na bezpłatny i niezobowiązujący pomiar, w którym to klient decyduje o ewentualnym zamówieniu.