Plisy – praktyczne osłony okienne

Home »  Plisy – praktyczne osłony okienne

Plisy – praktyczne osłony okienne

Plisy zwane też roletami plisowanymi są innowacyjną formą osłon okiennych. Materiały zwijane w harmonijkę doskonale sprawdzają się w oknach o różnych kształtach, i pasują do każdego typu wnętrza. W porównaniu do innych osłon przeciwsłonecznych – plisy montowane są w świetle szyby (czyli przy samej szybie). Dzięki ich możliwości poruszania się góra – dół mogą przysłonić dowolny fragment okna. Nietypowe okna? Plisy sprawdzą się w każdej sytuacji.

Co czyni plisy jeszcze bardziej wyjątkowymi od innych osłon okiennych?

Dzięki bogatej kolorystyce oraz różnorodności materiałów możemy wybrać dowolny rodzaj zaciemnienia. W swojej ofercie posiadamy materiały firankowe, które w bardzo małym stopniu zaciemniają pomieszczenie ale dają ciekawy wizualny efekt dekoracyjny.

Najczęściej nasi klienci decydują się na materiały średnio – zaciemniające, czyli takie które chronią nas przed światłem słonecznym ale nie zaciemniają w pełni pokoju wewnątrz. To najwygodniejsze rozwiązanie dla naszego wnętrza dostępne w różnych wariantach i wzorach kolorystycznych.

Jeśli chcemy aby plisy chroniły przed nadmiernym słońcem, a pomieszczenie nie nagrzewało się proponujemy materiały które dają 100% zaciemnienia. Dzięki specjalnej powłoce odbijającej światło możemy cieszyć się spokojem w upalne dni. Doskonałe połączenie funkcjonalności i prostoty w bardzo dobrej cenie !

Dla osób którym ciężko zdecydować się nad wyborem konkretnego materiału proponujemy plisy 2 w 1. W tym systemie można połączyć ze sobą dwa odmienne materiały oraz rodzaje zaciemnienia. Jednocześnie możemy zastosować plisy np. prześwitujące oraz zakrywające światło słoneczne.

Efektowna i harmonijna tkanina daje możliwość zasłonięcia całej lub dowolnej części okna – nawet tych o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, półkola).

Plisy dodatkowo regulują temperaturę w pomieszczeniach. Specjalne materiały odbijają promienie słoneczne latem, a zimą zatrzymują ciepło. Jeśli chcemy postawić na nowoczesność i wygodę plisy będą najefektywniejszym rozwiązaniem również w naszym miejscu pracy, w biurze lub urzędzie. Świetnie prezentują się w oknach dachowych, również w tych do których mamy ciężki lub utrudniony dostęp. Do takich okien istnieje możliwość zamówienia specjalnego drążka którym możemy sterować plisą.