Czy demontować moskitiery na zimę ?

Home »  Czy demontować moskitiery na zimę ?

Moskitiery są najlepszym rozwiązaniem jeśli chcemy pozbyć się natrętnych much, komarów czy pająków i mieć jednocześnie dostęp do świeżego powietrza. Najlepiej sprawdzają się wiosną, latem i wczesną jesienią. Co należy zrobić z moskitierami zimą ?

Ze zmianą temperatury i nadejściem chłodnych dni zaczynamy zastanawiać się nad zabezpieczeniem naszych okien od zimy. Chłodne i minusowe temperatury powodują że siatki zdają się być zbędną i niepotrzebną osłoną na te dni. Co wtedy należy zrobić ? Demontować moskitiery czy czy jednak nie.

Moskitiery ramkowe

Dzięki temu że te moskitiery montowane są za pomocą specjalnych, bezinwazyjnych blaszek można je łatwo zdemontować. Blaszki wystarczy obrócić i w odpowiedniej pozycji wyciągnąć całą ramkę.

Z racji tego że jest to bardzo proste i szybkie zimą można je ściągnąć, delikatnie przemyć i schować w bezpiecznym miejscu. Najlepiej z dala od zwierząt domowych. W ten sposób na pewno przedłużymy jej działanie i żywotność, a gdy nadejdzie wiosna możemy je ponownie założyć.

Moskitiery rolowane

Siatka w tego typu moskitierach przesuwa się w specjalnych prowadnicach, czyli podobnie jak w tradycyjnych roletach w kasecie – góra, dół. Montaż takich moskitier jest nieco trudniejszy, dlatego zalecamy aby w okresie jesienno – zimowym pozostawić je zamontowane, ale zawinięte w kasecie. Warto przed pierwszymi przymrozkami umyć je z kurzu i pozostawić do pełnego wyschnięcia, a wiosną już możemy wrócić do standardowego użytkowania.

W ofercie wyróżniamy jeszcze moskitiery, które montowane są do fasady budynku lub futryny drzwiowej oraz moskitiery plisowane. Oba rodzaje są systemami z których możemy korzystać nawet zimą, ponieważ demontaż jest trudny i nieopłacalny.